Sherr dhe të shtëna me armë pas festës, shqiptari vret bashkëatdhetarin 23 vjeçar në Itali

Prishtinë | 17 Sht 2022 | 10:00 | Nga Ekonomia Online

Një 34-vjeçar shqiptar ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të bashkatdhetarëve gjatë një sherri në një festë pranë një lokali në Turbigo. Si pasojë ka humbur jetën një 23-vjeçar shqiptar. 

Sipas mediave italiane një tjetër shqiptar 30-vjeçar ka mbetur i plagosur.  Autori është arrestuar menjëherë nga policia italiane.

Të ngjashme