Shiu më i madh në dekadë shkakton kaos në Mumbai

Prishtinë | 02 Kor 2019 | 09:24 | Nga Ekonomia Online

Mumbai u ballafaqua me kaos pas reshjeve të mëdha të shiut.

Shiu i madh ka shkaktuar të paktën 15 vdekje dhe shkaktoi ndërprerje masive të hekurudhave, rrugëve dhe transportit ajror në kryeqytetin financiar të Indisë, Mumbai, raporton “Bbc”, transmeton lajmi.net.

Viktimat vdiqën kur një mur u rrëzua në orët e hershme të së martës pas reshjeve të vazhdueshme për dy ditë.

Autoritetet kanë shpallur një ditë pushimi të martën dhe kanë kërkuar që njerëzit të qëndrojnë brenda.

Zyrtarët e departamenteve të Met kanë konfirmuar se kjo është shiu më i rëndë në qytet për një dekadë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme