Shpërndante drogën në Gjermani me pako picash, arrestohet

Prishtinë | 16 Jan 2019 | 15:28 | Nga Ekonomia Online

Një pronari i një fast-food-i u arrestua në jug të Gjermanisë sepse përdorte kutitë e picave dhe të mbajtëseve të tjera të ushqimeve për të shpërndarë droga, njoftoi sot policia, transmeton atsh raportimin e DPA-s.

Ky 35-vjeçar prodhonte gjithashtu drogë në shtëpinë e tij.

Kur policia kërkoi në shtëpinë dhe biznesin e tij, ajo gjeti një sasi të madhe parash si edhe substanca që përdoreshin për prodhimin e drogës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme