Shpërthen tubi i ujit, pesë të vdekur në një hotel në Rusi

Prishtinë | 21 Jan 2020 | 16:49 | Nga Ekonomia Online

Të paktën pesë njerëz kanë vdekur pasi një hotel në qytetin rus të Permit ishte përmbytur nga uji i nxehtë.

Sipas mediave të huaja, incidenti gjatë natës në mini-Caramel hotel ishte rezultat i një tubi të shpërthimit të ujit të nxehtë në qytet, afër maleve Ural në lindje të Moskës.

Ndërkohë dëshmitarët kanë thënë se tre persona të tjerë me djegie janë dërguar në spital, përcjell Telegrafi.

Bëhet e ditur se trupat e viktimave u gjetën pasi uji u nxor me pompa jashtë hotelit dhe se ndër viktimat ishte edhe një fëmijë.

Mediat raportojnë se është hapur një çështje penale për shkak të mos përmbushjes së kërkesave të shëndetit dhe sigurisë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme