Shpërthim i fuqishëm në Paris, disa njerëz të plagosur

Prishtinë | 12 Jan 2019 | 10:25 | Nga Ekonomia Online

Zjarrfikësit po përballen me një zjarr në qendër të Parisit, pas një shpërthimi të fuqishëm që raportohet se ka plagosur disa njerëz.

Makinat u shkatërruan dhe disa ndërtesa u dëmtuan nga shpërthimi në Rue de Trevise.

Policia ka kërkuar nga njerëzit që të qëndrojnë larg zonës për të lejuar punën e shërbimeve emergjente.

Një rrjedhje gazi mendohet të ketë shkaktuar shpërthimin në një furrë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme