Shpërthim në një xhami në Afganistan, 29 të vdekur dhe mbi 100 të lënduar

Prishtinë | 18 Tet 2019 | 15:56 | Nga Ekonomia Online

Një bombë ka shpërthyer brenda një xhamie në lindje të Afganistanit gjatë namazit të së premtes.

Raportohet se të paktën 29 persona kanë vdekur dhe më shumë se 100 të tjerë janë plagosur.

Numri i viktimave mund të rritet pasi ekipi i shpëtimit dhe njerëzit po punojnë për nxjerrjen e trupave nga rrënojat.

Çatia e xhamisë është rrëzuar për shkak të shpërthimit.

Asnjë grup nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm deri më tani

Të ngjashme