Shpikjet që vërtetojnë se Japonia është në 3018

Prishtinë | 17 Sht 2018 | 16:05 | Nga

Japonia ka qenë gjithmonë një shembull për të ndjekur për pjesën tjetër të botës kur është fjala për zhvillim, inovacion dhe shërbim.

Sa herë që vini në Japoni, ky vend ka diçka që do t’ju habisë. Robotë që punojnë si stafi i hotelit, ashensorë me shoqërues dhe dyqane pa shitës, parking për cadrat dhe një dietë “e çmendur” ushqimore.

Këto janë vetëm disa gjëra që i bëjnë vizitorët të admirojnë Japoninë dhe mendojnë, “Wow! Unë e dua këtë vend!”.

Në listën e mëposhtme kemi mbledhur disa fakte kurioze rreth Japonisë moderne që na befasuan ne shumë. Lexojini dhe do t’ju duken sikur jeni në një udhëtim në botën e së ardhmes!

Arti me orizin është një ndër artet e krijimit të imazheve duke mbjellë oriz të llojeve të ndryshme në një mënyrë të caktuar. Kohët e fundit është bërë shumë popullor në Japoni.

Image

Qethja e qenve në formën e kubit është një ndër trendet e reja.

Image

Një mini McDonald’s i bukur.

Image

Dëshironi një pjepër me personazh tuaj të preferuar në të? Nuk ka problem!

Image

Përzgjidhja më e organizuar e bagazheve që do të shihni ndonjëherë. Të gjitha janë të radhitura drejtë me doreza nga jashtë për t’u marrë lehtë, në aeroportin e Naritës.

Image

Një dyqan ushqimor i pambikëqyrur ju duhet të zgjidhni produktet e nevojshme dhe të lini paratë në kavanoz.

Image

Një hotel tipik me kabina që ofron gjithçka që mysafirët mund të kenë nevojë në një hapësirë të vogël.

Image

Seagaia Ocean Dome, një nga parqet nënujore më të mëdha në botë.

Image

Tualetet japoneze ofrojnë ndërthurje për larjen e duarve.

Image

Shumë dritë në banjo!

Image

Reçipeta të zgjuara që e di çfarë ndjen dhe hapet vetëm kur gruaja është me dikë me të cilin është në një lidhje.

Image
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme