Shuhet zjarri afër Katllanovës

Prishtinë | 02 Sht 2019 | 09:57 | Nga Ekonomia Online

Zjarri afër Katllanovës në mëngjesin e sotëm rreth orës gjashtë është shuar, informojnë nga Brigada Zjarrfikësve Territoriale të Bashkisë së Shkupit.

Ata thonë se gjatë natës janë shuar edhe të gjitha zjarret aktive në zonën e qytetit të Shkupit.

Në shuarjen e zjarrit afër Katllanovës ishin kyçur 22 zjarrfikës dhe 10 automjete, ndërsa në terren ishte është dërguar edhe një automjet i rafinerisë “Okta” që t’u ndihmojë zjarrfikësve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme