Spanja konfiskon të gjitha pasuritë e Asadit

Prishtinë | 05 Pri 2017 | 10:18 | Nga

Konfiskohen pasuritë e familjes së presidentit sirian, Bashar al-Assad në Spanjë, veçanërisht të xhaxhait të tij Rifaat në resortin turistik në Marbella (jug), bëhet e ditur nga burime gjyqësore.

“Kontrollet e kryera nga Garda Civile po ndërmerren më konkretisht në portin luksoz në Puerto Banus (Andaluzi), në kuadër të një hetimi të hapur në Francë ndaj Rifaat al-Assad për fshehje, përvetësim fondesh publike dhe pastrim parash”, bën të ditur i njëjti burim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme