Stuhi e akullt në Francë e Gjermani, ndërpritet dhe rryma

Prishtinë | 13 Jan 2017 | 22:39 | Nga

Një stuhi e akullt i ka goditur vendet e Europës perëndimore, duke shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike në shumë shtëpi, duke shkulur nga vendi pemë dhe duke anuluar disa lindja të shërbimit të trenit, shkruan BBC.

Në Francë, kjo stuhi ka lënë pa energji elektrike më shumë se 237000 shtëpi në regjionin e Normandisë dhe Parisit.

Kjo stuhi me nofkën “Egon”, më vonë ka goditur Gjermaninë, kryesisht veriun e Bavarisë.

 

A freezing tram in Bucharest, 11 Jan 16

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme