Stuhia e borës përfshin New York-un, trashësia arrin deri në mbi 6 metra

Prishtinë | 20 Nën 2022 | 11:22 | Nga Ekonomia Online

Një stuhi masive dëbore përfshiu zonat që rrethojnë liqenin Erie dhe liqenin Ontario, duke shkaktuar të paktën tre vdekje dhe duke krijuar bllokim rrugësh.

Associated Press raporton se rimorkiot me traktorë devijuan në rrugë më të vogla për të shmangur mbylljen e një pjese që lidh Nju Jorkun me qytete të tjera.

Stuhia solli më shumë se 6 metra borë në disa zona deri në mëngjesin e së shtunës.

Zona e metrosë së Buffalo u godit rëndë. Fronti kishte filluar të lëvizte drejt veriut nga Buffalo deri të shtunën, por parashikimet njoftuan për më shumë reshje bore.

Përmbytja e detyroi Ligën Kombëtare të Futbollit të zhvendoste ndeshjen e së dielës midis Bills dhe Cleveland Browns në Detroit.

Të ngjashme