Sulm i armatosur në një klub nate në Meksikë, 15 të vdekur

Prishtinë | 10 Mar 2019 | 11:34 | Nga Ekonomia Online

Së paku 15 persona janë vrarë në një klub nate në provincën Guanajuato të Meksikës, që është rreth 350 kilometra në veriperëndim të kryeqytetit Mexico City

Sophia Huett Lopez, zyrtare e provincës meksikane Guanajuato, konfirmoi se në Salamanca ka patur një sulm të aramtosur në klubin e natës “La Playa”. Ajo tha se janë vrarë të paktën 15 persona, citojnë mediat lokale.

Po ashtu theksohet se një numër i madh janë të plagosur.

Policia dhe prokuroria akoma nuk janë prononcuar rreth rastit./AA

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme