Sulm me granata dhe automatik në Gjermani, dy persona të vdekur

Prishtinë | 09 Tet 2019 | 14:30 | Nga Ekonomia Online

Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë.

Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua e duke plagosur shumë të tjerë.

Më pas ka hedhur granatë dore në një varrezë hebrenjsh.

I dyshuari është duke u larguar në drejtim të qytetit të Lapcigut dhe policia është vënë në ndjekje.

Numri i viktimave është ende i paqartë, pasi ngjarja është ende në zhvillim e sipër.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme