Sulm terrorist në një spital në Egjipt, 20 të vdekur dhe 47 të plagosur

Prishtinë | 06 Gus 2019 | 09:35 | Nga Ekonomia Online

Një shpërthim i fuqishëm i mori jetën 20 personave si dhe plagosi 47 të tjerë ndodhi të dielën në Kajro të Egjiptit. Sulmi terrorist ndodhi tek spitali i sëmundjeve të rënda. Mësohet se disa nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë.

Presidenti Abdel Fattah al-Sisi dërgoi ngushëllime familjeve të të vrarëve duke e quajtur sulmin “incident frikacak terrorist”.

“Shpreh ngushëllimet e mia të thella për popullin egjiptian dhe familjet e dëshmorëve të vrarë në incidentin frikacak terrorist në afërsi të zonës Kasr al-Aini mbrëmjen e djeshme”, ka shkruar ai për viktimat në llogaritë e tij zyrtare në mediat sociale ./tch

Të ngjashme