Sulmuesi i armatosur lëndon 2 persona në Maryland, vritet pas ikjes në një bazë ushtarake

Prishtinë | 06 Pri 2021 | 17:59 | Nga Ekonomia Online

Një mjek i marinës ka hapur zjarr dhe ka lënduar rëndë dy persona në një park industrial në Maryland, teksa më pas ka ikur drejt një baze të afërt ushtarake, ku është qëlluar për vdekje, kanë njoftuar të martën zyrtarë policor dhe të marinës amerikane.

Shefi i policisë në qytetin Frederick, Jason Lando, ka thënë se sulmuesi i dyshuar – një 38-vjeçar – ka hyrë në njërin nga bizneset në parkun teknologjik Riverside dhe ka hapur zjarr brenda e përreth tij, duke qëlluar dy persona.

Pas të shtënave, i dyshuari është larguar me veturë në drejtim të bazës ushtarake Fort Detrick, ku është qëlluar nga policia që e kishte ndjekur nga pas. Londo ka thënë se nuk dihet ende arsyeja pse i dyshuari ka hapur zjarr apo pse është nisur drejt bazës.

Ndërkaq, marina ka konfirmuar se i dyshuari ishte pjesëtar i spitalit të saj, por nuk ka ofruar hollësi të tjera lidhur me rastin. \ AP

Të ngjashme