Të infektuar në Presidencë, karantinohet Vladimir Putin

Prishtinë | 14 Sht 2021 | 12:12 | Nga Ekonomia Online

Vladimir Putin ka njoftuar se do të duhet të zbatojë një regjim izolimi për ca kohë, raportoi RIA, sepse rastet e Covid janë zbuluar në mjedisin e tij.

Presidenti rus nuk do të udhëtojë në Taxhikistan këtë javë për të marrë pjesë në takimet e sigurisë, por do të marrë pjesë në një telekonferencë, tha Kremlini.

Të hënën, Presidenti i Rusisë priti në Moskë homologun e Sirisë Bashar al-Assad dhe në Kremlin atletët e ekipit Paralimpik rus.

Të ngjashme