Televizioni shtetëror i Koresë së Veriut nuk raporton asgjë për takimin historik Trump – Kim

Prishtinë | 12 Qer 2018 | 10:29 | Nga

Ndërsa e gjithë bota është duke raportuar për takimin historik mes Presidentit amerikan Donald Trump si dhe atij të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, televizioni shtetëror koreano-verior, nuk ka bërë një gjë të tillë.

Televizioni ka nisur lajmet në kohën e zakonshme por nuk raportoi asgjë në lidhje me takimin Kim – Trump, njofton Klan Kosova.

Përveç raportimeve nuk është transmetuar as edhe ndonjë pamje e momentit historik të takimit të tyre.

Në vend të kësaj edicioni mbante një klip të shkurtër me një spirancë lajmesh për femra duke folur për vizitat e Kim Jong –un në vendet më të njohura në Singapor – të gjitha këto pa fotot dhe pamjet e turneut të tij.

Të ngjashme