Tërmet i fuqishëm në Greqi, kjo ishte epiqendra dhe shkalla e rihterit

Prishtinë | 08 Maj 2022 | 17:09 | Nga Ekonomia Online

Një tërmet i fuqishëm ka goditur ishullin e Kretës në Greqi sot.

Tërmeti kishte fuqi prej 4.3 shkallë të rihterit.

Nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Kujtojmë që prej disa muajsh Greqia dhe ishujt përreth kanë qenë nën goditjen e vazhdueshme të tërmeteve, por që fatmirësisht nuk kanë patur pasoja në njerëz.

Të ngjashme