Tërmet në Japoni, ka edhe viktima

Prishtinë | 18 Qer 2018 | 09:12 | Nga

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Osaka të Japonisë, me ç’rast tre persona kanë vdekur duke përfshirë një fëmijë, dhe më shumë se 200 tjerë janë lënduar.

Raportohet se magnituda ishte 6.1 por nuk ka frikë se mund të shkaktohet cunami.

Zona të ndryshme përfshirë aeroportin, metrotë dhe fabrikat janë mbyllur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme