Tërmeti godet Sicilinë

Prishtinë | 26 Dhj 2018 | 08:57 | Nga Ekonomia Online

Një tërmet me magnitudë 4.8 ka goditur Sicilinë rreth vullkanit më aktiv të Evropës Mount Etna, duke plagosur së paku dy njerëz, një raport i medias italiane.

Mediat italiane raportojnë se disa ndërtesa janë dëmtuar në atë që ishte dridhja e fundit në dhjetra sish të cilat ndodhën qëkur Etna shpërtheu të hënën.

Hiri vullkanik kishte mbuluar paraprakisht fshatrat e afërta, dhe fluturimet në dhe nga aeroporti i Catanias duhej të ndaleshin përkohësisht.

Tërmeti ndodhi pranë komunës së Viagrandes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme