Tetëmbëdhjetë viktima në Siberi pas rënies së helikopterit rus

Ilustrim
Prishtinë | 04 Gus 2018 | 15:55 | Nga

Autoritetet ruse thanë se 18 persona u vranë pas rënies së një helikopteri në Siberi. Ministria e Transportit në Rusi tha se helikopteri Mi-8 që përbëhej nga 15 udhëtarë dhe tre pjesëtarë të stafit u ndesh me një helikopter tjetër që ishte duke bartur makineri.

Autoritetet theksuan se goditja ndodhi në kushte të mira klimatike dhe helikopteri i dytë ka ateruar me sukses.

Udhëtarët ishin punonjës që po shkonin në vendin e punës në një stacion të pompës së vajit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme