Thirrjet për largimin e Boebertit pas komenteve anti-myslimane

Prishtinë | 08 Dhj 2021 | 18:49 | Nga Ekonomia Online

Anëtarët e Kongresit po bëjnë thirrje që Përfaqësuesja, Lauren Boebert, të hiqet pasi republikani i Kolorados bëri komente anti-myslimane për përfaqësuesin Ilhan Omar, një demokrat nga Minesota, transmeton EkonomiaOnline.

Përfaqësuesja e Massachusetts, Ayanna Pressley njoftoi të mërkurën se ajo “po udhëheq një rezolutë për të hequr Rep. Boebert nga detyrat e saj në komitet.”

“Sjellja e saj e rrezikshme dhe retorika urrejtëse, islamofobike nuk ka vend në shoqërinë tonë dhe vetëm inkurajon dhunën e mëtejshme”, shkroi demokratja nga Massachusetts. “Duhet të ketë përgjegjësi”. (cbsnews)

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme