Trazira në Brazil shkaku i një vrasjeje brutale

Prishtinë | 21 Nën 2020 | 09:18 | Nga Ekonomia Online

Trazira të shumta kanë shpërthyer në Brazil pasi një person me racë të zezë është rrahur për vdekje në një dyqan në qytetin Porto Alegre.

Protestuesit kanë vandalizuar objektet nëpër qytete të ndryshme braziliane. Viktima dyshohet se ka vdekur nga asfiksia pas brutalitetit nga pjesëtari i sigurisë së një qendre tregtare.

Autoritetet kanë nisur hetimet dhe kanë paralajmëruar se përgjegjësit për vdekjen do të dënohen.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme