Tre adoleshentë qëllohen me armë zjarri në parkingun e një shkolle në Denver

Prishtinë | 20 Nën 2021 | 09:18 | Nga Ekonomia Online

Tre adoleshentë u qëlluan të premten në parkingun e shkollës së mesme Hinkley. Kjo është hera e dytë brenda kësaj jave që në një shkollë të mesme në Aurora po ka plagosje me armë zjarri mes nxënësve.

Dy nga adoleshentët e plagosur janë nxënës të Hinklit gjersa i treti merr pjesë në APS Avenues, tha shefi i policisë së Aurora, Vanessa Wilson. Asnjë nga të lënduarit bëhet e ditur nuk është në rrezik për jetë.

Policia e Aurora njoftoi të premten vonë se një djalë 16-vjeçar u arrestua dhe akuzohet për tentativë vrasje. Policia nuk e bëri të ditur emrin e të dyshuarit.

Pas të shtënave të së premtes, të paktën 49 adoleshentë – të moshës 13 deri në 19 vjeç – janë qëlluar dhe plagosur këtë vit, krahasuar me 33 në 2020, sipas shifrave të policisë Aurora.

Shtatë adoleshentë janë vrarë në Aurora këtë vit, nga gjashtë në 2020 dhe pesë një vit më parë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme