Tre të plagosur nga shpërthimi pranë stacionit të trenit në Mynih

Prishtinë | 01 Dhj 2021 | 14:15 | Nga Ekonomia Online

Tre persona janë plagosur në një shpërthim të shkaktuar nga një bombë e vjetër pranë një stacioni treni të ngarkuar në qytetin gjerman të Mynihut, tha policia të mërkurën, transmeton EkonomiaOnline.

Shpërthimi ndodhi gjatë punimeve të ndërtimit pranë stacionit Donnersbergerbruecke. Shërbimet e urgjencës ndodhen në vendngjarje.

“Për momentin nuk ka prova për vepra penale. Sipas gjetjeve fillestare, kemi tre persona të lënduar, zona e rrezikut është kryesisht e rrethuar dhe trafiku i trenave është bllokuar në rrugën kryesore”, tha zyrtari për shtyp i policisë së Mynihut, Peter Werthmann.

Shpërthimi u shkaktua nga një bombë e vjetër avioni, tha për CNN oficerja e shtypit e policisë së Mynihut, Carolin Schrott.

“Nuk ka asnjë rrezik jashtë zonës së afërt”, tha policia./EkonomiaOnline/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme