Treni del nga shinat në Egjipt, vdesin të paktën 11 persona

Prishtinë | 19 Pri 2021 | 10:16 | Nga Ekonomia Online

Së paku 11 persona kanë vdekur dhe 98 janë lënduar pas një tren në Egjipt doli nga shinat.

Ngjarja ka ndodhur afër qytetit Toukh, në veri të Kairos. Autoritetet njoftuan se mbi 50 autoambulanca shkuan në vendngjarje për t’u dhënë ndihmë të lënduarve, njofton CNN.

Ndërkohë, autoritetet e trenave në Egjipt thanë se po bëjnë hetimet për të kuptuar pse treni doli nga shinat

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme