Tronditet Turqia: Vetëvritet Erdogan për dashuri (Video +18)

Prishtinë | 12 Tet 2016 | 23:36 | Nga

Një i ri nga Turqia me emrin Erdogan në fillim u thotë shokëve: “shikojeni këtë”. Më pas, me armën që ka në dorë, tenton të qëllojë veten fillimisht në kraharor. Tentativa e parë dështon pasi arma ngec.

Në këtë moment, Erdogan i drejtohet kamerës dhe shpreh se vetëvrasjen po e kryen, sepse e dashura e tij e braktisi.

“Asnjë nuk më besoi kur thashë se do vrisja veten”, thotë i riu para se të provojë për herë të dytë.

Në një dorë armën dhe në dorën tjetër kamerën, ai qëllon sërish dhe në këtë moment transmetimi live ndërpritet.
Sipas mediave vendase, familjarët e tij dëgjuan të shtënat dhe nxituan për ta dërguar në spital. Ceren vdiq me të mbërritur aty. 12 orë para aktit vetëvrasës ai kishte shkruar në profilin e tij se zemra i ishte thyer.

“Historia jonë e dashurisë ishte e denjë për libra. Por, sytë e mi nuk do qajnë. Më fal!”. Këto ishin fjalët e fundit të Erdogan.

https://www.youtube.com/watch?v=gJmqTYtwRiM

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme