Trump dënon mohimin e holokaustit dhe antisemitizmit

Prishtinë | 25 Pri 2017 | 19:44 | Nga

Presidenti amerikan, Donald Trump ka dënuar të martën të gjithë ata që mohojnë holokaustin dhe premtoi se do t’i kundërvihet antisemitizmit.

Trump me rastin e shënimit të Ditës së përkujtimit për holokaustin, tha se ata që mohojnë se nazistët gjermanë në Luftën e Dytë Botërore kanë vrarë gjashtë milionë hebrenj, “janë bashkëpjesëmarrës të këtij krimi të tmerrshëm”, transmeton AP.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme