Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit

Prishtinë | 08 Dhj 2019 | 18:57 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet.

Kjo deklaratë e Trumpit erdhi pasi Koreja e Veriut ka thënë se ka kryer një “provë të rëndësishme” bërthamore”.

“Kim Jong Un është shumë i zgjuar dhe ka shumë për të humbur, gjithçka në të vërtetë, nëse ai vepron në një mënyrë armiqësore. Ai nënshkroi një marrëveshje të fortë  për denuklearizimin  me mua në Singapor “, ka thënë Trump.

Të ngjashme