Trump nuk dorëzohet, insiston se i ka fituar zgjedhjet

Prishtinë | 16 Nën 2020 | 09:39 | Nga Ekonomia Online

Pak minuta më parë, Donald Trump ka postuar në rrjetet sociale, fjalinë e shkurtër që ai e ka përmendur prej më shumë se 10 ditësh.

Trump shkruan “Unë i fitova zgjedhjet”

Përmes kësaj, Trump vazhdon të këmbëngulë që ai është fituesi i vetëm i zgjedhjeve, edhe pse më shumë vota elekteroale ka marrë kundërshtari i tij Joe Biden.

Kujtojmë se Trump ka akuzuar partinë e Biden për manipulim votash dhe është shprehur se çështja do të shkojë në Gjykatë.

https://www.facebook.com/DonaldTrump/posts/10165827624280725
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme