Turqi, nga liqenet tek deti – fshatrat e bukura dhe qytetet joshëse

Prishtinë | 29 Mar 2019 | 09:26 | Nga Ekonomia Online

Ka shumë vende interesante dhe të bukura për t’u vizituar në Turqi – është destinacion që mund ta vizitoni në 365 ditë të vitit.

Magazina e njohur e udhëtimeve swedishnomad, ka zgjedhur destinacione të mrekullueshme që duhet vizituar në këtë vend, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë lista e vendeve:

LAKE VAN

CAPPADOCIA

TORTUM WATERFALL

AMASYA

EPHESUS

UZUNGÖL

ÖLUDENIZ

PAMUKKALE

PATARA

 BODRUM

ALACATI

HAGIA SOPHIA

SAFRANBOLU

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme