Turqi: Opozita më në fund bashkohet, fund i dominimit të Erdoganit

Prishtinë | 15 Qer 2018 | 15:15 | Nga

Lëvizje të reja në zgjedhjet në Turqi. Erdogani nuk është aq i fuqishëm sa ishte në fillim të fushatës
Stamboll — Një ish mësues i fizikës në një shkollë të mesme me emrin Muharrem Ince, që është kandidat për President të Turqisë, e ka gjuajtur poshtë oponentin e tij kryesor, Presidentin e tanishëm turk Rexhep Tajip Erdogan.

Ai është ngritur lartë me një mikrofon në kampanjën e tij i rrethuar me simpatizantët e tij, duke u tallur me politikat e ekonomike të Erdogan, duke e akuzuar presidentin që po e rrezikon sigurinë e shtetit për vota, si dhe duke e akuzuar atë se ka shfrytëzuar shumë të mëdha parash për pallate si dhe i ka quajtur këto të bëma të tij si “mëkate”.

“Shteti është duke kalopsuar” ka thënë Ince. Përderisa masa po brohoriste, “President Ince”.

Në këto kohë më shumë se kurrë, Erdogan është më i dobët se që ka qenë ndër vite, pasi që opozita turke është bashkuar dhe po tregohen më unik se kurrë. /GazetaExpress

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme