Turqia jep urdhër për arrestimin e 176 vetave nga personeli ushtarak si të dyshuar të lidhur me Gylenin

Prishtinë | 09 Kor 2019 | 13:47 | Nga Ekonomia Online

Turqia ka urdhëruar arrestimin e 176 pjesëtarëve të shërbimit ushtarak.

Ata dyshohet se kanë pasur lidhje me rrjetin të cilin Ankaraja ka thënë se është prapa pucit të tre vjetëve më parë, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Në mesin e atyre që pritet të arrestohen janë një kolonel, dy kolonel-lejtnantë, pesë majorë, shtatë kapiten dhe 100 lejtnantë, thuhet në njoftim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme