Ukraina e krijon hartën e shteteve që rrezikohen nga sulmet bërthamore

Prishtinë | 26 Sht 2022 | 19:06 | Nga Ekonomia Online

Nënkryetari i inteligjencës së Ukrainës, Vadym Skibitskyi, tha se është e mundshme që Rusia të sulmojë me armë bërthamore.

Ai  për mediumin “ITV NEWS”, tha se shpërthimi i armëve bërthamore do të ketë ndikim jo vetëm në Ukrainë, por edhe në rajonin e Detit të Zi.

“Ndoshta Rusia do të përdorë armë bërthamore kundër Ukrainës. Ata do të përpiqen t’i ndalojnë aktivitetet tona sulmuese dhe të shkatërrojnë shtetin tonë”, deklaroi ai.

Të ngjashme