Uragani Irma i vret 3 persona teksa mbërrin në Florida

Prishtinë | 10 Sht 2017 | 15:54 | Nga

Raportohet se të paktën tre persona kanë humbur jetët teksa uragani Irma mbërriti në Florida sot në mëngjes, duke bartur erëra të forta që kanë fryrë deri në 209kmh.

Derisa stuhia historike e kategorisë 4 ateron ku miliona njerëz janë evakuuar dhe erërat me shpejtësi 209kmh i kanë lënë 600.000 persona ka rrymë, mediat amerikane raportojnë se një burrë në kontin Monroe, i cili kufizon Key West, vdiq pasi humbi kontrollin e automjetit si pasojë e erërave të forta, transmeton Express.

Ndërkohë, guvernatori i Floridës Rick Scott që e ka quajtur atë “stuhi vrastare”.

Të paktën 23 persona vdiqën në Karaibe si pasojë e Irmës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme