Vajza tre vjeçe sulmohet nga 5 qenë (Video)

Prishtinë | 25 Kor 2017 | 20:02 | Nga

Një vajzë vetëm tre vjeçe është kafshuar nga 5 qen bulldog amerikanë të cilët kishin arritur të kalonin gardhin dhe të sulmonin fëmijën e vogël.

Ngjarja është regjistruar në muajin maj në Angli. Vajzës iu desh t’i nënshtrohej një operacioni që zgjati mbi 8 orë ndërsa ende i ka të dukshme shenjat e sulmit.

Padronët e qenve u dënuan me 18 muaj burg. Historia e vajzës është treguar nga tezja e saj në një emision në BBC ku u trajtua shqetësimi i mos funksionit të ligjit të mbrojtjes nga qentë e egër.

https://www.youtube.com/watch?v=JLub6MsPM9I

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme