Vazhdojnë përplasjet e palestinezëve me Policinë në Jerusalem

Prishtinë | 25 Pri 2021 | 13:20 | Nga Ekonomia Online

Policia izraelite dhe protestuesit palestinezë kanë vazhduar përplasjet në Jerusalem edhe të shtunën mbrëma.

Palestinezët janë të pakënaqur me masat e izolimit të miratuara në fillim të muajit të shenjtë të Ramazanit.

Përkeqësimi i protestës ka nisur kur policia vendosi barrikada në Portën e Damaskut në Jerusalem, vend në të cilin myslimanët e kanë traditë të tubohen për ramazan. Në ditët e fundit janë arrestuar dhjetëra protestues që kanë sulmuar policinë me gjësende të forta.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme