Vdes aktori i Friends, Ron Libeman

FRIENDS -- Ron Leibman as Dr. Leonard Green, Jennifer Aniston as Rachel Green (Photo by NBCU Photo Bank
Prishtinë | 08 Dhj 2019 | 10:52 | Nga Ekonomia Online

Ka vdekur aktori i njohur amerikan, Ron Libeman në moshën 82-vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur një agjent i tij, i cila ka treguar për mediat se shkak i vdekjes së tij është bërë pneumonia.

Ron është bërë i njohur për publikun nëpërmjet disa roleve, ku mund të përmendim atë të babait autoritar të Rachel Green te seriali “Friends”, transmeton lapsi.

Ai ka një karrierë të gjatë artistike prej më shumë se 60 vitesh dhe është shpallur fitues i çmimeve “Emmy” në vitin 1979.

Të ngjashme