Von der Leyen uron Kancelarin e ri të Austrisë: Pres me padurim të vazhdojmë bashkëpunimin

BRUSSELS, BELGIUM - OCTOBER 2: President of the European Commission Ursula von der Leyen arrives for the second day of an EU Chief of State Summit in the Justus Lipsius building, the EU Council headquarter on October 2, 2020, in Brussels, Belgium. (Photo by Thierry Monasse/Getty Images)
Prishtinë | 11 Tet 2021 | 14:01 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka uruar Alexander Schallenberg pas zgjedhjes si Kancelar i Austrisë.

Von der Leyen thotë se pret me padurim bashkëpunimin e mëtejshëm mes Austrisë dhe Bashkimit Evropian, njofton Klankosova.tv.

“Urime Alexander Schallenberg për betimin si Kancelar Federal i Austrisë. Pres me padurim bashkëpunimin e mëtejshëm të suksesshëm të Austrisë dhe Bashkimit Evropian dhe ju uroj gjithë të mirat për detyrat e ardhshme”, ka shkruar Von der Leyen në Twitter.


Të ngjashme