Von der Leyen vizitë të papritur në Kiev, pritet të takohet me Zelenskyn

Prishtinë | 11 Qer 2022 | 10:49 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Komisionit të BE-së Ursula von der Leyen ka mbërritur në Kiev. Von der Leyen udhëtoi për në kryeqytetin ukrainas me tren, në një vizitë të papritur dhe sekrete për arsye sigurie, sipas la repubblica.

Ajo pritet të takohet me presidentin Volodymyr Zelensky dhe do të ketë një sërë takimesh me drejtuesit më të lartë të institucioneve ukrainase.

Kjo është hera e dytë që nga fillimi i luftës që von der Leyen viziton Ukrainën.

Të ngjashme