Vriten dy ushtarë ukrainas dhe plagosen 12 të tjerë

Prishtinë | 22 Shk 2022 | 09:02 | Nga Ekonomia Online

Dy ushtarë ukrainas janë vrarë dhe 12 të tjerë janë plagosur gjatë bombardimeve që janë zhvilluar natën, shkruan “The Guardian”.

Siç njofton gazeta britanike janë regjistruar 84 shkelje gjatë 24 orëve të fundit nga forcat e mbështetura nga Rusia, 64 prej të cilave përdorën armë të cilat janë të ndaluara nga marrëveshjet e Minskut.

Si rezultat i granatimeve, dy ushtarakë ukrainas vdiqën nga plagët ndërsa 12 ushtarakë u plagosën, njofton Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme