Zbrazte shiringën dhe bënte sikur i vaksinonte kundër Covid-19, arrestohet infermieri

Prishtinë | 10 Jan 2022 | 15:24 | Nga Ekonomia Online

Një infermier 51-vjeçar u arrestua nga policia në zonën e Ankonësnë Itali, pasi dyshohet se ka bërë sikur ka vaksinuar mohuesit e koronavirusit.

I arrestuari, ashtu si disa kolegë të tjerë muajt e fundit, kanë zbrazur shiringën, pa prekur gjilpërën në krahun e qytetarëve kanë bërë sikur kanë vaksinuar qytetarët.

Në këtë mënyrë, disa mohues të vaksinës së Covid morën pasaportën e gjelbër.

Infermieri akuzohet për ryshfet, me ndihmën e katër personave të tjerë, të cilët vepronin si ndërmjetës. Policia e Ankonës sekuestroi një total prej 18,000 eurosh.

Çdo qytetar paguante deri në 400 euro për të siguruar pasaportën e gjelbër, pa u vaksinuar në të vërtetë.

VIDEO KËTU

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme