Zbulohet laboratori i drogës në Rusi

Prishtinë | 27 Dhj 2018 | 09:05 | Nga Ekonomia Online

Policia e Moskës ka zbuluar një laborator sekret pranë kryeqytetit rus, ku janë prodhuar rreth 25,000 tableta ekstazi në ditë, ka thënë Irina Volk, zëdhënëse e ministrisë së Punëve të Brendshme të Rusisë.

Laboratori u zbulua në një shtëpi private ku u gjetën rreth 30 kilogramë pluhur të panjohur, si dhe kontejnerë me lëngje, shkallë elektronike, respiratorë dhe pajisje për prodhimin e tabletave, raporton agjencia Tass, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme