Zelanda e Re i hap kufijtë nga viti i ardhshëm

Prishtinë | 24 Nën 2021 | 09:22 | Nga Ekonomia Online

Zelanda e Re do të t’i rihap kufijtë për botën muajt e ardhshëm, thuhet në një njoftim të Qeverisë të mërkurën.

Ky vendim do të lejojë të hyjnë nga janari i vitit të ardhshëm të gjithë shtetasit, ndërsa nga prilll do të hyjnë të gjithë turistët.

Ky shtet vendosi masa të rrepta në kufi prej kur filloi pandemia e koronavirusit, kështu duke e zvogëluar numrin e turistëve si dhe të gjithë ata që kanë hyrë në Zelandë të Re do të qëndronin për dy javë në hotele karantine të menaxhuar nga ushtria.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme