Zjarr i madh në repartin e Coronavirusit, stafi nxiton të shpëtojë pacientët

Prishtinë | 11 Sht 2020 | 09:53 | Nga Ekonomia Online

Gjërat mund të kishin përfunduar në tragjedi kur makineria mori flakë në spitalin e Vadodara, në perëndim të Indisë. Por mjekët e shpejtë arritën të largojnë pacientët dhe nga zjarri nuk u plagos asnjë.

Në video shihet që mjekët rrethojnë pacientin që është më pranë flakëve dhe e shtyjnë atë drejt daljes. Sapo ata largohen një tym i frikshëm nis të dalë nga makineria.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme