Zjarri në Vietnam vret 13 persona

Prishtinë | 23 Mar 2018 | 09:42 | Nga

13 persona kanë vdekur  dhe disa u plagosën kur një zjarr shpërtheu në një kompleks apartamentesh në qendër jugore të Vietnamit të Ho Chi Minh City.

Zjarri në ndërtesën e lartë të Carina Plaza filloi rreth mesnatës në katet e poshtme të ndërtesës dhe së shpejti u përhap në katet e sipërme.

Një zyrtar tha për AFP se shumica nga viktimat vdiqën nga asfiksimi pasi ata u përpoqën të iknin nga zjarri duke vrapuar në kate të larta

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme