Zjarri përfshiu një bllok apartamentesh në qendër të Parisit, tre të vdekur – një grua kërceu nga dritarja

Prishtinë | 22 Qer 2019 | 11:41 | Nga Ekonomia Online

Të paktën tre vetë vdiqën dhe 30 të tjerë u plagosën kur një zjarr u përhap në një bllok apartamentesh në Parisin qendror sot.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, zjarri në kryeqytetin francez pa një grua të paidentifikuar të vrarë pasi ajo u hodh nga një dritare, ndërsa të tjerët u përfshinë nga tymi toksik.

Flakët u raportuan për herë të parë rreth orës 5 të mëngjesit të së shtunës në ndërtesën e viteve 1970 në 11th arrondissement.

Zona kishte qenë e mbushur me të pranishëm gjatë gjithë natës gjatë festivalit vjetor të muzikës në Francë, i cili po mbahej për herë të 38-të.

Nuk kishte të dhëna fillestare se çfarë e filloi zjarrin, i cili u përhap edhe tek ndërtesat e afërta.

Rreth 200 zjarrfikës morën pjesë, i cili më në fund u shua rreth orës 9 të shtunën. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme