Zvicër, gjenden dy kufomat e skiatorëve të mbuluar nga orteku

Prishtinë | 18 Mar 2018 | 15:55 | Nga

Policia në kantonin Valais njoftoi se kufomat e dy skiatorëve të moshës 20 dhe 25 vjeç janë gjetur gjashtë metra nën borë në rajonin Vallon d’Arbija, në veriperëndim të vendit afër kufirit me Francën dhe Italinë

Autoritetet zvicerane bënë të ditur se kanë gjetur kufomat e dy skiatorëve francezë të cilët i mbuloi një ortek bore në Alpet, si dhe janë duke kërkuar edhe dy persona tjerë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Policia në kantonin Valais njoftoi se kufomat e dy skiatorëve të moshës 20 dhe 25 vjeç janë gjetur gjashtë metra nën borë në rajonin Vallon d’Arbija, në veriperëndim të vendit afër kufirit me Francën dhe Italinë.

Kërkimin për shtetasin francez 32 vjeçarë dhe atë zviceran 57 vjeçarë, e vështirësojnë kushtet e këqija klimatike.

Një grup skiatorësh u mbuluan nga një ortek të premten. Dy prej tyre arritën të dalin shpejtë, por katër të tjerë nuk arritën të locohen menjëherë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme