Brazili tejkalon Britaninë e Madhe me numër të viktimave nga Coronavirus

Prishtinë | 13 Qer 2020 | 19:26 | Nga Ekonomia Online

Numri i viktimave në Brazil si pasojë e COVID-19 ka arritur në 41,828, duke tejkaluar Britaninë të premten. Brazili, sipas statistikave, është shteti i dytë më numrin më të madh të viktimave në botë.

Sistemi shëndetësor i Brazilit po përballet me shifrat më të rënda të të infektuarve nga Coronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë raportoi të premten 828,810 raste, 25,982 të reja brenda 24 orëve dhe 909 viktima.

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar më shumë se 1,200 viktima në ditë që nga dita e martë, në kohën kur vendi po tenton të relaksojë masat dhe të rihapë bizneset.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme