Italia dhe Britania e Madhe regjistrojnë rritje të rasteve me Covid-19

Prishtinë | 04 Jan 2021 | 17:35 | Nga Ekonomia Online

Italia ka regjistruar 348 të vdekur si pasojë e Coronavirusit në 24 orët e fundit. Autoritetet njoftojnë se gjatë kësaj periudhe janë infektuar me Covid-19 10.800 persona.

Gjatë së shtunës Italia ka kryer 77.993 testime ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 75.680 persona të vdekur.

Deri më tani janë regjistruar mbi 2.166 milionë të infektuar, raporton Reuters.

Britania e Madhe në 24 orët e fundit ka regjistruar 407 të vdekur dhe 58.784 të infektuar me Covid-19.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme